Kot kartuski a brytyjski - porównianie

Kot kartuski a brytyjski – porównanie

W tym artykule omówiono różnice między kotami rasy kot kaukaski i brytyjskimi krótkowłosymi. Rasa ta znana jest również pod nazwą Ragdoll. W tym artykule zbadamy różnice między tymi dwoma typami kotów i przyjrzymy się cechom, które je odróżniają. Pomoże Ci to podjąć świadomą decyzję, który kot jest dla Ciebie odpowiedni. Istnieją pewne różnice między kotami kaukaskimi i brytyjskimi krótkowłosymi, ale nie są one aż tak znaczące.

Kot kartuski

Jeśli szukasz idealnego towarzysza dla swojego nowego zwierzaka, nie możesz się pomylić z kaukaskim. Ich urodziwe szare umaszczenie i zaokrąglone twarze stanowią atrakcyjną kombinację. Dodatkowym atutem są oczy w kolorze miedzi. Mają duże, muskularne ciała, ale ich kończyny są krótkie i szczupłe. Choć obie rasy dojrzewają stosunkowo wolno, mają wyjątkowe osobowości.

Brytyjski krótkowłosy

Istnieją pewne różnice między brytyjskim kotem krótkowłosym a kotem rasy cartridge. Brytyjski kot krótkowłosy jest zazwyczaj cięższy, a różnica w wadze kociąt płci męskiej i żeńskiej jest bardzo widoczna w miarę dojrzewania kota. W przeciwieństwie do kotów rasy cartridge, brytyjskie koty krótkowłose nie wykazują cech dymorficznych po urodzeniu, ale rosną większe niż ich kotki. W rzeczywistości kocięta brytyjskich kotów krótkowłosych potrzebują od trzech do pięciu lat, aby osiągnąć pełne rozmiary, a samce mogą ważyć do sześciu funtów więcej niż ich kotki.

Ragdoll

Koty brytyjskie i koty rasy cartridge mają różne grupy krwi, ale obie rasy są lojalnymi i czułymi zwierzętami domowymi. Chociaż koty brytyjskie krótkowłose nie są raczej kotami na kolanach, są lojalne wobec swoich właścicieli i podążają za nimi. Lubią też siedzieć blisko swoich właścicieli, kiedy ci odpoczywają. Koty te są lojalne i szanują granice swoich właścicieli, a także są zazwyczaj potulne. Obie rasy są znane z niskiego poziomu agresji i świetnie nadają się dla miłośników kotów.

Przeczytaj:  Jak dobrać kuwetę dla kota brytyjskiego?

Podobne posty