Kot brytyjski sierść czy włos

Kot brytyjski sierść czy włos

Odpowiedź na pytanie, czy kot brytyjski ma włosy czy futro, jest trudna. W tym artykule poruszymy takie tematy jak linienie, futro i pielęgnacja zębów. Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci rozróżnić różne rodzaje sierści. Ostatecznie, futro i włosy Twojego kota mają wpływ na jego wygląd i samopoczucie. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji! W końcu wszystkie koty różnią się od siebie, dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się jak najwięcej o każdej rasie.

Sierść kota brytyjskiego rośnie i linieje przez cały rok, choć większość futra zrzucana jest w okresie wiosennym i jesiennym. Zimą u kotów brytyjskich pojawia się gęsta sierść, która zapewnia im ciepło w chłodne dni, ale zaczyna wypadać na wiosnę. Możesz zauważyć plamy sierści w swoim domu, ale są to normalne okresy linienia i nie powinieneś się nimi przejmować, jeśli Twój kot nie wykazuje żadnego dyskomfortu.

Gęstość sierści

Sierść kota brytyjskiego jest gęsta, z krótkimi, mocnymi łapami i dużym ogonem. Koty brytyjskie są średniej lub dużej wielkości, mają szeroką klatkę piersiową i krępą budowę ciała. Ich sierść jest pluszowa i gęsta, a głowa jest zaokrąglona, z wydatnym podbródkiem i zaokrąglonymi opuszkami wąsów. Koty brytyjskie są kochane i często adoptują się w ludzkich rodzinach. Mają jednak skłonność do otyłości. Dlatego właściciele muszą stosować się do zaleceń żywieniowych lekarza weterynarii.

Potrzeba regularnej pielęgnacji zębów

Sierść lub sierść kota brytyjskiego może być siedliskiem szkodliwych pasożytów. Może również przenosić robaki. Mogą one przedostać się do organizmu kota poprzez spożywany przez niego pokarm lub zanieczyszczoną wodę czy glebę. Mogą być również podatne na infekcje i ropnie korzeni zębów. Aby uniknąć tych problemów i przedłużyć życie zwierzęcia, należy regularnie dbać o higienę jamy ustnej kota brytyjskiego. Więcej informacji na temat opieki stomatologicznej nad kotem można znaleźć w poniższym tekście.

Przeczytaj:  Jak trenować kota brytyjskiego szarego?

Temperament

Pomimo swojej nazwy, koty brytyjskie nie są szczególnie wybredne w kwestii swojego futra i sierści. Nie przejmują się zbytnio miejscem, w którym żyją, o ile mają troskliwego i kochającego właściciela. Stanowią złoty środek pomiędzy zabawą a spokojem i zawsze chętnie wezmą udział w grze w „gonitwę za myszką”. Jeśli tylko dostarczysz im wystarczającą liczbę zabawek, zwierzęta te nie powinny sprawiać zbyt wielu kłopotów.

Kolor sierści

Aby określić kolor sierści kota brytyjskiego, należy poszukać litery „M” na jego czole. Jeśli jest ona srebrzysta, oznacza to, że oznaczenia na ciele są cętkowane lub makrelowate. Litera „M” powinna być równomiernie rozmieszczona na całym ciele kota, a oznaczenia powinny pokrywać co najmniej połowę poszczególnych włosów. Ta cecha może się różnić u poszczególnych kotów brytyjskich, ale istnieją pewne cechy wspólne dla czterech głównych kolorów sierści.

Zapotrzebowanie na karmę dla kociąt

Zaleca się stosowanie włosów lub sierści kota brytyjskiego w karmie dla kociąt, ponieważ są one doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3. Jest to rodzaj tłuszczu, który jest łatwo dostępny w oleju rybnym. Karmy z łososiem jako głównym składnikiem również zawierają wysoki poziom kwasów tłuszczowych Omega-3. Tłuszcze te są niezbędne dla zdrowia Twojego kociaka. Jeśli podajesz swojemu kotu brytyjskiemu karmę, powinieneś sprawdzić jej skład, aby upewnić się, że jest ona bezpieczna dla Twojego kociaka.

Podobne posty