Kot brytyjski - dlaczego gryzie?

Kot brytyjski – dlaczego gryzie?

Czy zastanawiasz się, dlaczego Twój kot rasy brytyjski krótkowłosy tak często gryzie? Jeśli tak, to prawdopodobnie wynika to z wielu powodów. W tym artykule omówimy cechy charakterystyczne tej rasy, a także problemy zdrowotne i dietę. Po przeczytaniu artykułu będziesz wiedział, co robić w przypadku ataku brytyjskiego psa krótkowłosego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Zamieściliśmy linki do artykułów na temat charakterystyki brytyjskiego psa krótkowłosego.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest wynikiem naszej wspólnej inicjatywy z bulterier.com.pl

Charakterystyka rasy

Istnieje kilka ważnych cech rasy brytyjski krótkowłosy. Brytyjskie psy krótkowłose są na ogół bardzo tolerancyjne w stosunku do dzieci i innych zwierząt. Chociaż są tolerancyjne w stosunku do innych zwierząt domowych, nie lubią być noszone na rękach. Oprócz tego, że uwielbiają towarzystwo człowieka, brytyjskie krótkowłose są całkowicie zadowolone z tego, że mogą pozostać same i się bawić. Uważa się, że wywodzą się od kotów rzymskich sprowadzonych na Wyspy Brytyjskie ze względu na ich zdolność do polowania na gryzonie.

Język ciała

Brytyjski kot krótkowłosy jest spokojnym, czułym kotem. Nie komunikuje się za pomocą głosu, ale używa mowy ciała, aby przekazać swój nastrój. Spuszcza uszy i wygina grzbiet w łuk, gdy jest szczęśliwy, podekscytowany lub zagrożony. Mowę ciała można również zaobserwować, kiedy kot jest głaskany. Oto kilka typowych zachowań związanych z mową ciała, na które powinieneś zwracać uwagę, kiedy głaszczesz brytyjskiego kota krótkowłosego.

Problemy zdrowotne

Brytyjski kot krótkowłosy jest podatny na kilka problemów zdrowotnych. Choroby serca, zwłaszcza kardiomiopatia przerostowa, pojawiają się, gdy mięśnie serca ulegają pogrubieniu. W miarę postępu choroby może dojść do zablokowania naczyń krwionośnych, co powoduje silny ból. U niektórych brytyjskich kotów krótkowłosych schorzenie to jest dziedziczone genetycznie, a lekarz weterynarii może je wykryć za pomocą badania ultrasonograficznego. Rutynowe badania ultrasonograficzne nie są jednak powszechnie dostępne w Wielkiej Brytanii. Nie zaleca się rozmnażania zwierząt dotkniętych tą chorobą.

Przeczytaj:  Jak trenować kota brytyjskiego szarego?

Dieta

Dieta kotów brytyjskich krótkowłosych różni się od diety większości innych kotów. Pomimo niedawnego pokrewieństwa z groźnymi kotami, koty te nie jedzą mleka, trawy, jabłek ani warzyw. W związku z tym ich właściciele często karmią je głupimi, nienaturalnymi pokarmami. Dobrą zasadą jest podawanie im co najmniej 15-20% tłuszczu. Ponadto ich pożywienie powinno zawierać różne rodzaje kwasów tłuszczowych omega.

Kastracja

Możesz rozważać zakup brytyjskiego kota krótkowłosego z wielu powodów, od ochrony przed niepożądanymi gośćmi po kwestie zdrowotne. Niezależnie od tego, czy myślisz o posiadaniu brytyjskiego psa krótkowłosego z różnych powodów, ważne jest, abyś umówił się na wizytę u lekarza weterynarii. Kastracja lub kastracja nie tylko ochroni Ciebie, ale także sprawi, że kot tej rasy nie będzie zagrożony zajściem w ciążę lub urodzeniem niechcianego miotu.

Długowieczność

Długość życia kota brytyjskiego krótkowłosego jest stosunkowo długa w porównaniu z innymi rasami. Zwykle osiąga on pełną dojrzałość fizyczną w wieku około czterech do pięciu lat. Mimo że wymagają dużo uwagi i troski, koty brytyjskie krótkowłose są uważane za zdrowe zwierzęta domowe i mogą żyć nawet 20 lat. Koty te są dobrze usposobione, czułe i tolerancyjne w stosunku do dzieci i psów. Są doskonałymi zwierzętami rodzinnymi i wolą pozostawać na ziemi, niż wskakiwać na ludzi lub być noszone na rękach.

Podobne posty