Kot brytyjski czarny - odżywianie

Kot brytyjski czarny – odżywianie

Jednym z najważniejszych aspektów żywienia czarnego kota brytyjskiego jest tauryna, czyli ta sama substancja, która występuje w napojach energetycznych. Substancja ta odgrywa istotną rolę w kocim organizmie, w tym w procesach poznawczych i wzroku. Pomimo znaczenia tauryny, jest ona jedną z substancji, które ulegają największej degradacji podczas przetwarzania, dlatego ważne jest, aby szukać karm dla kotów, których składnikiem jest syntetyczna tauryna. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak dobrać dietę dla Twojego czarnego kota brytyjskiego, która będzie bogata w taurynę:

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu beaglelover.pl

Dieta dla brytyjskiego kota krótkowłosego

Podczas gdy wielu właścicieli zwierząt martwi się o właściwą dietę dla swoich brytyjskich kotów krótkowłosych, często nie zwracają oni uwagi na to, jak ważne jest spożycie wody przez ich kota. Koty brytyjskie krótkowłose są notorycznie pozbawione wody, co może prowadzić do powstawania kamieni nerkowych i problemów z układem moczowym. Na szczęście istnieje kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby zapobiec tym problemom. Oto krótki przewodnik po żywieniu brytyjskiego psa krótkowłosego. Jeśli nie masz pewności co do diety brytyjskiego psa krótkowłosego, skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Dieta bezzbożowa

Dieta bezzbożowa dla Twojego czarnego kota brytyjskiego ma wiele zalet. Jest to zdrowa alternatywa dla tradycyjnej karmy dla kotów. Nie zawiera ona zbóż, czyli nienaturalnych składników roślinnych, które u niektórych kotów mogą powodować problemy żołądkowo-jelitowe i podrażnienia skóry. Co więcej, koty nie polują na kukurydzę i nie są wegetarianami, więc podawanie kotu zbóż nie jest konieczne. Dieta bezzbożowa może nawet wspomóc ogólny stan zdrowia Twojego czarnego kota brytyjskiego.

Karma oparta na zbożach

Wielu właścicieli kotów martwi się o ilość zbóż w karmie dla czarnego kota brytyjskiego. Chociaż zboża są naturalnym elementem żywienia kotów, wiele karm opartych na zbożach może powodować zaburzenia jelitowe. Karmy na bazie zbóż mogą powodować częstsze wizyty w kuwecie, cuchnące stolce, a także infekcje przewodu pokarmowego. Co więcej, źle trawiona skrobia może również przyczyniać się do infekcji przewodu pokarmowego. Dodatkowo u kotów może rozwinąć się koci odpowiednik nietolerancji glutenu, co może mieć dalszy wpływ na ich zdrowie.

Przeczytaj:  Jaki charakter ma kot brytyjski?

Karma bezzbożowa dla brytyjskiego kota długowłosego

Jeśli masz kota brytyjskiego długowłosego, zapewne zauważyłeś jego zamiłowanie do karmy bezzbożowej. Karma bezzbożowa jest idealna dla kotów tej rasy, ponieważ nie potrzebują one dodatkowych składników odżywczych pochodzących ze zbóż. Nie trawią one również dobrze karmy opartej na zbożach. Karma bezzbożowa nie tylko dostarcza minimalnych wartości odżywczych, ale także obfituje w puste kalorie. Są one ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje brytyjski długowłosy, aby przybrać na wadze.

Karma bezzbożowa dla brytyjskiego krótkowłosego

Jeśli chcesz, aby Twój kot brytyjski krótkowłosy był zdrowy, możesz podawać mu karmę bezzbożową. Dostępnych jest kilka opcji, w tym Blue Buffalo i Meat Broth. Obie zawierają mięso i jaja, ale nie są pozbawione zbóż. Meat Broth jest bogaty w witaminy i minerały, w tym siarczan magnezu, jodek potasu i siarczan cynku. Bulion mięsny zawiera również taurynę, witaminę B-1 oraz witaminę B-3.
Fontanny wodne dla kotów brytyjskich krótkowłosych

Istnieje kilka różnych rodzajów fontann wodnych dla kotów. Możesz wybrać fontannę o ciągłym przepływie wody lub taką, która działa z przerwami. Można również wybrać fontannę, która działa, gdy kot jest nieobecny. Przepływ przerywany jest idealny dla kotów nieśmiałych lub nadmiernie pobudzonych. Twój kot będzie pił mniej w czasie, gdy woda będzie płynąć, co pozwoli zaoszczędzić energię elektryczną i wodę. Fontanna dla kota powinna być łatwa w montażu i przypominać wyglądem nocnik dziecięcy.

Podobne posty