Jaki charakter ma kot brytyjski?

Jaki charakter ma kot brytyjski?

Kot brytyjski ma wiele osobowości, ale najciekawsze z nich to spokojny i potulny. Dowiedz się więcej o spokojnej naturze kota brytyjskiego, jego inteligencji i żarłocznym popędzie do zdobyczy. Trudno jest wybrać jedną z tych cech. Jak więc wybrać tego właściwego dla swojej rodziny? Ten artykuł pomoże Ci podjąć decyzję! I pamiętaj, że ten artykuł nie tylko dowiesz się czegoś o kocie brytyjskim, ale także dostarczy Ci kilku wskazówek, które sprawią, że Twój pupil będzie idealnym zwierzakiem!

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z ezwierzaki24.pl

Łagodny temperament

Kot brytyjski krótkowłosy jest znany ze swojego potulnego temperamentu i pięknego umaszczenia. Występuje w różnych kolorach, takich jak czarny, biały, calico i tortie. Mimo łagodnego usposobienia, koty brytyjskie, szczególnie te młodsze, mogą być dość irytujące w nocy. Zabawa z kotem przed snem może pomóc w złagodzeniu kłopotliwego zachowania. Bez względu na umaszczenie kota brytyjskiego, rasa ta jest wspaniałym dodatkiem do Twojego domu.

Starożytni Rzymianie sprowadzili koty do Wielkiej Brytanii ponad dwa tysiące lat temu. Koty te były hodowane jako potulne, a ich łagodne usposobienie pomogło im przetrwać surowe warunki panujące na Wyspach Brytyjskich. Pomimo łagodnego usposobienia, koty te są podatne na dziedziczną hemofilię, dlatego należy zawsze upewnić się, że zwierzę zostało zaszczepione przeciwko tej chorobie. Koty urodzone z rodziców rasy BSH powinny być kastrowane lub sterylizowane.

Dziki pęd do zdobyczy

Żarłoczny instynkt drapieżcy kota brytyjskiego jest w dużej mierze odpowiedzialny za jego powszechne występowanie. Koty te są potomkami egipskich żbików, które kwitły na Wyspach Brytyjskich. Były one pożyteczne dla ludzi, ponieważ żerowały na gryzoniach, ptakach oraz przechowywały i uprawiały zboża. Brytyjski krótkowłosy jest rasą wytrzymałą, muskularną i gęsto umaszczoną, zdolną do przetrwania w surowych warunkach Wysp Brytyjskich.

Takie zachowanie może być również wynikiem obecności pasożytów, takich jak pchły i kleszcze. Pasożyty te mogą przedostać się do organizmu kota przez skórę i uszy, a także poprzez spożycie nieczystej wody, chodzenie po skażonej ziemi lub ukąszenie komara. Chociaż pasożyty nie muszą prowadzić do choroby, powodują ból i dyskomfort. W skrajnych przypadkach mogą nawet zabić kota.

Przeczytaj:  Czy kot brytyjski może wychodzić na dwór?

Spokojna natura

Jednym z powodów, dla których koty brytyjskie mają spokojną naturę, jest to, że często są łagodne. Chociaż lubią przebywać w pobliżu ludzi, koty są zazwyczaj powściągliwe i czekają na powitanie członków rodziny po powrocie do domu. Na ogół są spokojne, tolerancyjne i nie wymagają zbyt częstej pielęgnacji. Kot brytyjski krótkowłosy jest doskonałym wyborem dla osoby, która chce mieć kota o spokojnym usposobieniu.

Odmiana krótkowłosa to rasa kota brytyjskiego, która lubi kontakt z dziećmi. Odmiana brytyjska krótkowłosa jest niezwykle cierpliwa w stosunku do dzieci i na ogół nie wykazuje agresji. Jednak podczas zabawy z jakimkolwiek zwierzęciem dzieci powinny być zawsze pod nadzorem. Ten typ kota jest dobrym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ nie wykazują one tendencji do agresywnych zachowań i dobrze dogadują się z innymi kotami oraz psami rodzinnymi.

Inteligencja

Chociaż koty są cudowne do oglądania i podziwiania, ważne jest, aby zrozumieć, że ich wysoki poziom inteligencji może nie być najlepszą cechą dla człowieka. W końcu, nawet jeśli są bardzo sprytne, mogą znaleźć sposób, aby dostać się do miejsc, do których nie powinny. Mimo to brytyjskie psy krótkowłose są wyjątkowo posłuszne, nie niszczą i łatwo poddają się szkoleniu. Poniżej wymieniono cechy kota brytyjskiego, które sprawiają, że jest on dobrym wyborem dla właścicieli zwierząt.

Uważa się, że brytyjski kot krótkowłosy jest potomkiem kotów rzymskich, które przez wieki żyły obok człowieka. Ich inteligencja skłoniła znanego hodowcę kotów Harrisona Weira do selektywnego rozmnażania swoich kotów. Hodując te koty, stworzył kota o ogromnej głowie i głębokiej klatce piersiowej. Koty te są również cenione za swoją krótką sierść, która jest pluszowa i „krucha” w wyglądzie. Oprócz tego, że koty brytyjskie krótkowłose są wyjątkowo inteligentne, są też niezwykle figlarne i przytulne.

Podobne posty