Ile żyje kot brytyjski?

Ile żyje kot brytyjski?

Jeśli myślisz o kupnie kota brytyjskiego, możesz się zastanawiać: „Jak długo żyje kot brytyjski?”. W tym artykule omówimy długość życia kota brytyjskiego krótkowłosego oraz inne ogólne pytania dotyczące pielęgnacji. Kot brytyjski jest rasą solidnie umięśnioną, szeroką w klatce piersiowej i szeroką w partii brzusznej. W przeciwieństwie do niektórych innych ras, nie cierpi na upośledzone drogi oddechowe ani niebezpiecznie krótkie kanaliki łzowe, dzięki czemu jego długość życia jest podobna do długości życia innych ras.

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z beagle.com.pl

Długość życia brytyjskiego kota krótkowłosego

Brytyjski kot krótkowłosy jest rasą kotów średniej i dużej wielkości. Charakteryzuje się szeroką klatką piersiową, krótkimi, muskularnymi nogami, okrągłymi łapami i grubym ogonem. Głowa kota jest okrągła, z dużymi, wydłużonymi oczami, krótkim nosem i pluszową sierścią. Koty brytyjskie krótkowłose występują w różnych kolorach i są dostępne w odmianach jednolitych, tabby lub dwubarwnych. Oczy tej rasy mają kolor od głębokiego złota po pomarańczowy.

Problemy zdrowotne

Jednym z problemów zdrowotnych, na które mogą cierpieć koty brytyjskie, jest niewydolność serca. Stan ten może być spowodowany przez kilka czynników, w tym wady wrodzone serca lub zatory w naczyniach krwionośnych. Ponadto, u kotów brytyjskich może rozwinąć się wrodzona choroba serca, taka jak kardiomiopatia przerostowa. Leczenie tego schorzenia polega na podawaniu leków przez całe życie oraz zmianie diety. Chociaż choroba ta może być wyniszczająca, nie musi oznaczać końca życia Twojego kota.

Długość życia

Długość życia kota brytyjskiego krótkowłosego wynosi około piętnastu do dwudziestu lat, ale może się różnić w zależności od osobnika. Kot brytyjski jest doskonałym towarzyszem i zazwyczaj wiedzie zdrowe i szczęśliwe życie. Rasa ta wymaga jednak regularnych wizyt u weterynarza i dużej ilości ruchu. W młodym wieku długość życia nie przekracza dziesięciu lat. W późniejszych latach kot brytyjski może dożyć nawet dwudziestu lat. Jednak, jak w przypadku każdej rasy, długość życia nie jest jednoznacznie określona.

Przeczytaj:  Czy kot brytyjski może wychodzić na dwór?

Pielęgnacja

Kot brytyjski jest gatunkiem łatwym w utrzymaniu, ale wymaga regularnej pielęgnacji i dbałości o zęby. Koty o białej sierści są szczególnie podatne na osłabienie słuchu lub jego brak. Niektóre linie krwi kotów brytyjskich są genetycznie podatne na utratę słuchu. Infekcje uszu i polipy są częstą przyczyną problemów ze słuchem, ale kot brytyjski, który wydaje się ignorować swojego właściciela, może mieć po prostu nieleczony problem z uszami. Jeśli Twój kot stale Cię ignoruje, rozważ zbadanie go przez weterynarza. Być może konieczne będzie wykonanie analizy fal mózgowych.
Pielęgnacja kota brytyjskiego krótkowłosego

Jeśli masz kota brytyjskiego krótkowłosego, powinieneś zapewnić mu taką samą opiekę, jaką zapewniłbyś kotu domowemu. Kot tej rasy ma krótką sierść, dzięki czemu łatwiej mu się pielęgnować. Od czasu do czasu należy kota wyszczotkować, ale nie zaniedbuj zabawy z nim. Koty lubią zabawki, takie jak wskaźniki laserowe, drażetki i gry w aportowanie. Potrzebują też dużo ruchu, ponieważ mają tendencję do tycia.

Podobne posty