Czy kot brytyjski uczula?

Czy kot brytyjski uczula?

To, czy kot brytyjski jest hipoalergiczny, zależy od rodzaju jego futra. Kot o bardziej puszystym podszerstku wydziela mniej sierści i nie wnika ona tak mocno w skórę. Dzięki temu koty brytyjskie krótkowłose są mniej skłonne do wywoływania alergii. Jeżeli posiadasz kota brytyjskiego krótkowłosego, pamiętaj, aby trzymać go w domu i pielęgnować za każdym razem, gdy wprowadzasz go do środka. Koty brytyjskie krótkowłose mają również przeciętną sierść.

Koty brytyjskie krótkowłose są hipoalergiczne

Nie ma czegoś takiego jak hipoalergiczny kot brytyjski krótkowłosy, a żadna rasa kotów nie jest mniej lub bardziej uczulająca od innej. Nawet koty brytyjskie krótkowłose mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób z pewnymi alergiami, dlatego ważne jest, aby trzymać je w domu i nosić maski podczas szczotkowania i zabawy z nimi. Należy także unikać wprowadzania ich do domu, jeśli cierpisz na alergie, i dobrze je wypielęgnować przed wprowadzeniem.

kot brytyjski

Dużo się zrzucają

Wszystkie zwierzęta futerkowe często się gubią. Proces ten jest uzależniony od środowiska, zmian pór roku i poziomu hormonów. Ogólnym celem zrzucania sierści jest zastąpienie starych, martwych włosów nowymi, zdrowymi. Proces ten jest niezbędny do utrzymania czystej, równomiernie odnowionej sierści oraz do utrzymania ciepłoty ciała. Proces ten zachodzi nieprzerwanie przez cały rok, ale cykl linienia nasila się raz lub dwa razy w roku. Intensywność światła dziennego i temperatura otoczenia to niektóre z czynników, które wpływają na przyzwyczajenia kotów brytyjskich krótkowłosych w zakresie linienia.

Są to koty o przeciętnej sierści

Koty brytyjskie nie są hipoalergiczne, ale linieją mniej niż inne rasy. Należy je szczotkować co najmniej raz w tygodniu i przycinać im pazury. W przeciwieństwie do wielu innych ras, koty brytyjskie nie stresują się łatwo długą nieobecnością lub brakiem kontaktu z człowiekiem. Są również stosunkowo dobrze usposobione i tolerują inne zwierzęta domowe. Wymagają regularnego szczotkowania i powinny być trzymane w domu, ale nie mają skłonności do problemów behawioralnych.

Przeczytaj:  Opinie o kocie brytyjskim

Nie są hipoalergiczne

Odpowiedź na pytanie, czy koty brytyjskie są hipoalergiczne, leży w ich sierści i futrze. Wszystkie koty posiadają pewien stopień Fel d1, naturalnie występującego białka, które może być odpowiedzialne za wywoływanie reakcji alergicznych u ludzi. Alergeny te znajdują się w ślinie, sierści i sierści kotów. Osoby uczulone na Fel d1 powinny unikać kotów brytyjskich. Należy jednak pamiętać, że koty brytyjskie nie są hipoalergiczne – nie oznacza to, że są one nieczyste – oznacza to jedynie, że należy podjąć kroki w celu zapewnienia sobie ochrony.

Możesz zażywać dostępne bez recepty leki na alergię

Niektóre z tych leków mogą również leczyć objawy alergicznego nieżytu nosa. Kortykosteroidy bez recepty, takie jak budezonid, flutikazon i triamcynolon mogą być stosowane w leczeniu objawów alergicznego nieżytu nosa. Leki przeciwhistaminowe działają poprzez blokowanie histaminy uwalnianej przez organizm po zetknięciu się z alergenem. Leki antyhistaminowe dostępne bez recepty można łączyć z lekami przeczyszczającymi, aby złagodzić objawy alergii.

Podobne posty